Hiter napotek: nadziranje dostopa do informacij o prisotnosti

V programe Office Communicator môžete používať úrovne prístupu na kontrolu informácií o prítomnosti, ktoré vidia ostatní. Môžete mať napríklad užší výber spolupracovníkov, ktorým chcete udeliť prístup k vášmu číslu mobilného telefónu. Ak chcete toto číslo sprístupniť kontaktom, priraďte im úroveň prístupu Tím alebo Osobné. Nasledujúca tabuľka zobrazuje úrovne prístupu programu Communicator, ako aj atribúty prítomnosti, ktoré sú zobrazené na každej úrovni prístupu.

To control access to your presence information, Communicator provides access levels.

Možnosť

Postup

Prepnúť zobrazenie úrovní prístupu

Kliknite na tlačidlo Zmeniť zobrazenie a potom na položku Úrovne prístupu.

Zmeniť úroveň prístupu osoby

Kliknite pravým tlačidlom myši na meno kontaktu, kliknite na položku Zmeniť úroveň prístupu a vyberte požadovanú úroveň. Ak je zoznam kontaktov zobrazený podľa úrovní prístupu, kontakt môžete preniesť aj do skupiny úrovne prístupu.

Blokovať osobu, aby vás nemohla kontaktovať

V zozname kontaktov kliknite pravým tlačidlom myši na meno kontaktu, kliknite na položku Zmeniť úroveň prístupu a vyberte možnosť Zablokované.

Vytvoriť zoznam kontaktov, ktoré vás môžu vyrušiť

Prepnite na zobrazenie úrovní prístupu a presuňte kontakty, ktorým chcete povoliť, aby vás vyrušili pri stave prítomnosti nastavenom na možnosť Nerušiť, do úrovne prístupu Tím.

< Späť | Ďalej >

Snímka 3 z 11

Každý kontakt programu Communicator vrátane vás má celú skupinu atribútov prítomnosti, ktoré opisujú dostupnosť kontaktu, aktivitu a jeho ochotu nadviazať spojenie. Atribúty prítomnosti obsahujú aj informácie ako telefónne čísla, osobné poznámky a umiestnenie. Množstvo informácií, ktoré poskytnete ostatným, môžete ovládať pomocou úrovní prístupu. Ak napríklad niektorému kontaktu priradíte úroveň prístupu Tím, kontakt bude mať prístup k vášmu číslu mobilného telefónu, informáciám kalendára o voľnom čase a umiestneniu, ako je to zobrazené v tabuľke.

Atribúty prítomnosti a úrovne prístupu    

Atribút

Zablokované

Verejné

Spoločnosť

Tím

Osobné

Prítomnosť offline

Prítomnosť

Zobrazované meno

E-mailová adresa

Titul *

Telefón do práce *

Mobilný telefón *

Telefón domov *

Iný telefón

Spoločnosť*

Kancelária *

Adresa do práce *

Lokalita Sharepoint*

Miesto schôdze

Predmet schôdze

Voľný/Nemám čas

Pracovné hodiny

Umiestnenie koncového bodu

Poznámky (Mimo pracoviska)

Poznámky (Osobná)

Naposledy aktívne

Opomba: *Ak sú tieto atribúty definované v službe Microsoft Active Directory, zobrazia sa všetkým kontaktom vo vašej spoločnosti bez ohľadu na úroveň prístupu. V závislosti od udelenej úrovne prístupu sa zobrazia aj externým kontaktom. Nezobrazujú sa verejným kontaktom na odosielanie okamžitých správ.

Ďalšie informácie    nájdete v téme Kontrola prístupu k informáciám o prítomnosti.

Razširite poznavanje Officea
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×