Začenjanje in sprejemanje videoklicev

Čo chcete robiť?

Uskutočnenie videohovoru

Prijatie videohovoru

Odmietnutie hovoru

Presmerovanie hovoru na okamžitú správu

Nastavenie stavu Nerušiť v upozornení na hovor

Presmerovanie hovoru na niektoré z vašich iných telefónnych čísel alebo do hlasovej schránky

Uskutočnenie videohovoru

Do existujúcej relácie výmeny okamžitých správ alebo telefonického hovoru môžete pridať video, prípadne môžete videohovor začať z hlavného okna programu Office Communicator.

Ak chcete začať videohovor zo zoznamu kontaktov alebo tably s výsledkami hľadania:

  • V zozname kontaktov alebo na table s výsledkami hľadania kliknite pravým tlačidlom myši na kontakt a potom na položku Spustiť videohovor. Po prijatí hovoru sa otvorí rozbalená verzia okna Konverzácia pre video.

Spustenie videohovoru z okna konverzácie

  • V okne Konverzácia kliknite na tlačidlo Videohovor. Po prijatí hovoru sa rozbalí okno Konverzácia pre video.

Na vrh strani

Prijatie videohovoru

Ak chcete prijímať zvukové hovory alebo videohovory, potrebujete reproduktory a mikrofón, náhlavnú súpravu alebo zvukové zariadenie USB. Na prijatie videohovoru sa však nevyžaduje webová kamera. Ak nemáte webovú kameru, zobrazí sa vám videokanál volajúceho, ale volajúci uvidí váš videokanál ako zástupný symbol ikony videa.

Keď prijmete videohovor od kontaktu programu, v pravej dolnej časti obrazovky počítača sa zobrazí upozornenie na hovor. V upozornení môžete hovor prijať, odmietnuť alebo ho presmerovať.

Ak chcete prijať zvukový hovor alebo videohovor:

  • Kliknite na ľavú tablu upozornenia na pozvanie na videohovor.

Keď prijmete pozvanie na videohovor, otvorí sa okno Konverzácia programu Communicator a zobrazí sa video volajúceho.

Na vrh strani

Odmietnutie hovoru

  • Ak chcete odmietnuť videohovor, v okne upozornenia na hovor kliknite na tlačidlo Zatvoriť. Ak je hlasová schránka zapnutá, hovor sa presmeruje do hlasovej schránky.

Na vrh strani

Presmerovanie hovoru na okamžitú správu

Existujú situácie, keď nemôžete videohovor prijať, aj keď s volajúcim chcete hovoriť. Môžete mať napríklad neplánovanú schôdzu alebo dôležitú konverzáciu s niekým z firmy. V takýchto prípadoch môžete volajúcemu poslať okamžitú správu s informáciou napríklad o tom, že mu zavoláte späť alebo že budete k dispozícii neskôr.

  • Ak chcete odpovedať na videhovor pomocou okamžitej správy, kliknite na šípku Presmerovať, položku Odoslať okamžitú správu, napíšte správu a potom kliknite na tlačidlo Odoslať alebo stlačte kláves ENTER.

Na vrh strani

Nastavenie stavu Nerušiť v upozornení na hovor

Existujú situácie, keď máte zobrazený stav dostupnosti, ale nachádzate sa práve na neplánovanej schôdzi alebo máte dôležitú konverzáciu so spolupracovníkom. V prípadoch, keď nechcete byť rušení, pri prvom prijatí upozornenia na hovor môžete nastaviť stav na možnosť Nerušiť.

  • V upozornení na videohovor kliknite na tlačidlo Nerušiť a potom na položku Nastaviť stav Nerušiť. Nový stav prítomnosti pretrvá do začiatku ďalšej hodiny.

Na vrh strani

Presmerovanie hovoru na niektoré z vašich iných telefónnych čísel alebo do hlasovej schránky

  • Ak chcete presmerovať hovor, v upozornení na pozvanie na videokonverzáciu kliknite na šípku položky Presmerovať a potom vyberte číslo, na ktorom chcete prijať hovor, alebo vyberte položku Hlasová schránka.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×