Upravljanje seznama stikov

Zoznam kontaktov je zoznam kolegov, rodiny, priateľov a spolupracovníkov, s ktorými komunikujete najčastejšie. Zoznam kontaktov programu Communicator zobrazuje dostupnosť kontaktov a kliknutím na tlačidlo prítomnosti kontaktu vám umožňuje vidieť dodatočné podrobnosti o kontakte. Zoznam kontaktov je východiskovým bodom na komunikáciu s kontaktmi. Stačí pár kliknutí a môžete kontaktu zavolať, začať reláciu výmeny okamžitých správ, zvukovú konferenciu alebo videokonferenciu.

Čo chcete robiť?

Pridanie kontaktu alebo distribučnej skupiny do zoznamu kontaktov

Vytvorenie skupiny kontaktov

Zobrazenie karty kontaktu

Pridanie kontaktu alebo distribučnej skupiny do zoznamu kontaktov

Do zoznamu kontaktov môžete pridať jeden kontakt alebo distribučnú skupinu.

  1. V okne programu Office Communicator zadajte v poli Hľadať zobrazované meno alebo e-mailovú adresu kontaktu alebo distribučnej skupiny. Program Communicator predvolene zobrazí všetkých zodpovedajúcich používateľov a skupiny z doménových služieb Active Directory® a z priečinka Kontakty programu Microsoft Office Outlook®.

  2. Meno z tably Výsledky hľadania presuňte do zoznamu kontaktov. Do existujúcej skupiny v zozname kontaktov môžete presunúť jednotlivé mená. Do zoznamu kontaktov môžete tiež presunúť distribučnú skupinu, nemôžete ju však presunúť do existujúcej skupiny.

Opomba : Do zoznamu kontaktov môžete tiež pridať skupinu odpovedí. Skupina odpovedí je vopred definovaná skupina ľudí, ktorí majú na starosti spracovávanie prichádzajúcich hovorov pre konkrétny tím alebo oddelenie. Program Communicator odlišuje skupiny odpovedí od distribučných skupín tak, že vedľa skupiny odpovedí zobrazí ikonu prítomnosti a tlačidlo Zavolať. Ak vaša organizácia vytvorila skupiny odpovedí, môžete ich vyhľadávať a nadväzovať s nimi hovory.

Na vrh strani

Vytvorenie skupiny kontaktov

Môžete vytvoriť skupinu kontaktov a spravovať tak osoby v zozname kontaktov. Po vytvorení skupiny môžete kliknutím pravým tlačidlom na názov skupiny v zozname kontaktov poslať všetkým členom skupiny okamžitú správu.

Vytvorenie skupiny kontaktov

  1. V zozname kontaktov kliknite na názov existujúcej skupiny a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť novú skupinu.

  2. V textovom poli Nová skupina zadajte názov skupiny a stlačte kláves ENTER.

  3. Existujúce kontakty môžete presunúť do skupiny zo zoznamu kontaktov, prípadne môžete používateľov vyhľadať a pridať do skupiny pomocou funkcie Hľadať programu Communicator.

Na vrh strani

Zobrazenie karty kontaktu

Karta kontaktu poskytuje podrobnosti o dostupnosti a aktivite kontaktu. Podľa úrovne prístupu, ktorú vám kontakt pridelil, môžete vidieť jeho plán, ako aj všetky osobné poznámky, ktoré napísal. Karta kontaktu je aj východiskovým bodom na spojenie sa s kontaktom vrátane možnosti začatia relácie výmeny okamžitých správ s kontaktom, telefonovania s ním, plánovania schôdze alebo odoslania e-mailu.

Zobrazenie karty kontaktu  • V okne programu Office Communicator kliknite v zozname kontaktov na tlačidlo prítomnosti umiestnené naľavo od mena kontaktu.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×