Uporaba programa Communicator s programoma Office Outlook 2007 in Office OneNote 2007

Používanie programu Office Communicator 2007 R2 s programom Office Outlook prináša niekoľko užitočných a výkonných funkcií, ktoré zlepšujú používateľskú skúsenosť s programom Office Communicator. Môžete napríklad použiť nasledujúce funkcie:

 • Zobrazenie dostupnosti kontaktov a získanie prístupu k telefonickým funkciám a funkciám výmeny okamžitých správ programu Office Communicator v programe Outlook 2007.

 • Automatické načítanie nastavenia stavu Mimo pracoviska z programu Outlook a jeho zobrazenie v oblasti poznámky o stave v programe Communicator 2007 R2.

 • Nastavenie programu Communicator na aktualizovanie stavu Voľný a Nemám čas podľa kalendára programu Outlook a aktualizovanie zoznamu kontaktov podľa údajov o kontaktoch programu Outlook.

 • Zaznamenávanie prichádzajúcich, odchádzajúcich a zmeškaných hovorov v programe Outlook.

 • Spustenie alebo opätovné spustenie výmeny okamžitých správ, zvukovej konverzácie alebo videokonverzácie z e-mailovej správy v programe Outlook.

 • Načítanie poznámok programu OneNote 2007, ktoré ste si poznačili počas predchádzajúceho hovoru z priečinka História konverzácie programu Outlook.

V závislosti od konfigurácie môžete mať tiež prístup k funkciám písania poznámok vo formáte RTF programu Office OneNote 2007 z okna Konverzácia programu Communicator.

Čo chcete robiť?

Konfigurácia možností integrácie programu Outlook v programe Communicator

Odoslanie e-mailu z relácie výmeny okamžitých správ

Odoslanie okamžitej správy z e-mailu

Používanie priečinka História konverzácie v programe Outlook

Zobrazenie zmeškaných hovorov v programe Outlook 2007

Prehranie správ hlasovej schránky v programe Outlook 2007

Zobrazenie všetkých upozornení programu Outlook, ktoré ste mohli zmeškať

Písanie poznámok počas konverzácie pomocou programu Office OneNote 2007

Konfigurácia možností integrácie programu Outlook v programe Communicator

 1. V záhlaví okna programu Office Communicator kliknite na tlačidlo Ponuka, ukážte na položku Nástroje a potom kliknite na položku Možnosti.

 2. Na karte Osobné v časti Správca osobných údajov vyberte z rozbaľovacieho zoznamu položku Microsoft Office Outlook.

 3. Podľa potreby začiarknite alebo zrušte začiarknutie nasledujúcich políčok:

  • Zobraziť informácie o stave Mimo pracoviska programu Outlook kontaktom na úrovniach prístupu Osobné, Tím a Spoločnosť

  • Aktualizovať moju prítomnosť podľa údajov kalendára programu Outlook

  • Zobraziť predmet schôdze a umiestnenie kontaktom na úrovni prístupu Tím

  • Ukladať moje konverzácie cez okamžité správy v priečinku histórie konverzácie programu Outlook

  • Ukladať moje denníky hovorov v priečinku histórie konverzácie programu Outlook

   Opomba: Akékoľvek zmeny týchto možností sa automaticky skopírujú do všetkých vašich počítačov a zariadení, v ktorých používate program Communicator 2007 R2.

Na vrh strani

Odoslanie e-mailu z relácie výmeny okamžitých správ

 1. Počas relácie výmeny okamžitých správ vyberte zo zoznamu účastníkov kontakt, ktorému chcete odoslať e-mail.

 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na meno kontaktu a potom kliknite na položku Odoslať e-mailovú správu.

Na vrh strani

Odoslanie okamžitej správy z e-mailu

 • V okne správy programu Outlook 2007 kliknite na ukazovateľ stavu prítomnosti vedľa mena kontaktu a potom kliknite na položku Odpovedať okamžitou správou.

Na vrh strani

Používanie priečinka História konverzácie v programe Outlook

Program Communicator 2007 vytvorí v programe Outlook špeciálny priečinok nazvaný História konverzácie, ktorý slúži na sledovanie a zaznamenávanie informácií o konverzáciách. Priečinok sa zobrazí v zozname priečinkov programu Outlook 2007 spolu s inými priečinkami, napríklad priečinkami Doručená pošta, Pošta na odoslanie, Odoslaná pošta, a obsahuje záznam relácií výmeny okamžitých správ, telefonických hovorov a presmerovaných hovorov.

Každá položka v priečinku História komunikácie obsahuje čas a dátum správy, predmet a obsah konverzácie, mená účastníkov a smer konverzácie (prichádzajúca alebo odchádzajúca). Priečinok navyše obsahuje informácie o každej konverzácii, ktorá obsahovala zvuk, a ak ste vybrali túto možnosť, aj kompletný záznam všetkých konverzácií formou okamžitých správ.

Zobrazenie priečinka História konverzácie

 1. Na navigačnom paneli programu Outlook v ponuke Všetky poštové priečinky kliknite na položku Poštová schránka, čím rozbalíte zoznam priečinkov.

 2. Kliknite na priečinok História konverzácie.

Na vrh strani

Zobrazenie zmeškaných hovorov v programe Outlook 2007

Program Outlook 2007 sleduje zmeškané telefonické hovory, hlasovú schránku a zmeškané konverzácie. Záznam týchto udalostí sa uloží do priečinka Doručená pošta.

 • Na navigačnom paneli programu Outlook v ponuke Všetky poštové priečinky dvakrát kliknite na položku Prehľadávať priečinky a potom na položku Zmeškané konverzácie.

Na vrh strani

Prehranie správ hlasovej schránky v programe Outlook 2007

 1. Na navigačnom paneli programu Outlook v ponuke Všetky poštové priečinky dvakrát kliknite na položku Prehľadávať priečinky a potom na položku Hlasová schránka.

 2. Nájdite e-mailové správy s nahrávkou zmeškanej správy a potom dvakrát kliknite na prílohu (Outlook 2003) alebo kliknite na tlačidlo Prehrať (Outlook 2007).

  Prehrávač Windows Media Player otvorí a prehrá vašu správu hlasovej schránky.

Opomba: V programe Outlook 2007 si môžete tiež vybrať, či chcete hlasovú schránku prehrať radšej v telefóne ako v počítači. Tiež si môžete spraviť poznámky zo správy hlasovej schránky kliknutím na tlačidlo Upraviť poznámky v hornej časti e-mailovej správy.

Na vrh strani

Zobrazenie všetkých upozornení programu Outlook, ktoré ste mohli zmeškať

Keď je program Communicator 2007 R2 integrovaný s programom Outlook 2007, program Communicator vás upozorní na každú neprečítanú správu hlasovej schránky alebo zmeškané e-mailové správy s konverzáciami v priečinku Doručená pošta. Ak nemáte žiadne zmeškané upozornenia, hlásenie Zmeškané upozornenia sa nezobrazí.

 • V hlavnom okne programu Office Communicator kliknite na tlačidlo Zmeškané upozornenia. Zobrazí sa zoznam zmeškaných upozornení.

Na vrh strani

Písanie poznámok počas konverzácie pomocou programu Office OneNote 2007

 • V okne Konverzácia kliknite na tlačidlo Zobraziť ďalšie možnosti v pravom hornom rohu a potom na položku Robiť poznámky pomocou programu OneNote.

  Ak ide o pokračujúcu konverzáciu, na otvorenie starších poznámok môžete použiť tlačidlo Zobraziť ďalšie možnosti.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×