Prenos datotek

S programom Office Communicator 2007 je odoslanie súboru jednoduché. Stačí myšou presunúť súbor na meno kontaktu v zozname kontaktov.

Čo chcete urobiť?

Odoslanie súborov

Prijatie súborov

Výber priečinka na ukladanie prijatých súborov

Hľadanie prijatých súborov

Odoslanie súborov

Existuje viac spôsobov ako poslať súbory inému používateľovi.

Namig: Súbory nemôžete poslať viacerým používateľom alebo skupine.

Odoslanie súboru kontaktu v zozname kontaktov

 • Pomocou kurzora myši presuňte súbor (alebo súbory), ktoré chcete odoslať, z umiestnenia priečinka systému Windows na kontakt v zozname kontaktov. Keď súbor presuniete na kontakt, prijímateľovi sa pošle pozvanie na prenos súboru. Keď prijímateľ prenos prijme, zobrazí sa správa Prenos súboru <názov súboru> dokončený. Ak prijímateľ odmietne prenos, zobrazí sa správa Používateľ <používateľ> odmietol prenos súboru <názov súboru>.

Odoslanie súboru počas relácie s jedným kontaktom

Ak konverzujete s iným kontaktom, či už formou okamžitých správ, telefonicky alebo formou zvukovej alebo videokomunikácie, môžete kontaktu poslať súbor (alebo súbory) presunutím súboru do okna konverzácie. Súbor nemôžete poslať viac ako jednému kontaktu.

 • Pomocou kurzora myši presuňte súbor (alebo súbory), ktorý chcete odoslať, z umiestnenia priečinka systému Windows do okna konverzácie. Keď je prenos dokončený, v okne konverzácie sa zobrazí správa Prenos súboru <názov súboru> dokončený. Program Communicator nepodporuje posielanie súborov skupine alebo viacerým kontaktom, ktoré ste vybrali.

Odoslanie súboru účastníkovi konferencie

Ak konverzujete formou okamžitých správ, telefónom alebo formou audio- alebo videokonferencie, môžete poslať súbor jednému členovi konferencie.

 • V okne konverzácie v zozname účastníkov kliknite pravým tlačidlom myši na kontakt, ktorému chcete poslať súbor, kliknite na položku Poslať súbor a potom vyberte súbor, ktorý chcete poslať.

Na vrh strani

Prijatie súborov

Keď vám niekto pošle súbor, na obrazovke počítača sa zobrazí upozornenie na prenos súboru, otvorí sa okno konverzácie a zobrazí sa výzva na prijatie, uloženie alebo odmietnutie prenosu.

Prijatie súboru

 • V okne konverzácie vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:

  • Kliknutím na položku Prijať súbor prijmite a uložte ho do predvoleného umiestnenia priečinka Prijaté súbory.

  • Kliknutím na položku Uložiť ako súbor prijmite a uložte ho do iného umiestnenia, ako je predvolené umiestnenie priečinka Prijaté súbory.

  • Kliknutím na položku Odmietnuť požiadavku odmietnite. Odosielateľovi sa v okne konverzácie zobrazí správa, že súbor nemôžete prijať.

Na vrh strani

Výber priečinka na ukladanie prijatých súborov

 1. V záhlaví okna programu Office Communicator kliknite na tlačidlo Ponuka, ukážte na položku Nástroje a potom kliknite na položku Možnosti.

 2. Kliknite na kartu Všeobecné, položku Prehľadávať, vyberte cieľový priečinok pre prijaté súbory a potom kliknite na tlačidlo OK.

Na vrh strani

Hľadanie prijatých súborov

Súbory, ktoré prijmete prostredníctvom procesu prenosu súborov programu Communicator, sú uložené v predvolenom umiestnení priečinka.

Hľadanie a otvorenie priečinka, kde sú uložené prijaté súbory

 • V záhlaví okna programu Office Communicator kliknite na tlačidlo Ponuka, na položku Nástroje a potom kliknite na položku Zobraziť prijaté súbory.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×