Navezovanje stikov

Každý kontakt vo vašom zozname kontaktov má vlastné tlačidlo prítomnosti, ktoré vyjadruje momentálny stav dostupnosti kontaktu. Podľa stavu prítomnosti kontaktu sa môžete rozhodnúť, ktorý spôsob komunikácie s kontaktom je najvhodnejší. Ak je napríklad kontakt dostupný, môžete mu poslať okamžitú správu alebo mu zavolať. Ak je kontakt zaneprázdnený, možno mu budete chcieť poslať e-mailovú správu alebo si pozrieť kartu kontaktu a podľa nej zistiť, kedy bude mať kontakt čas na konverzáciu.

Čo chcete robiť?

Zistenie stavu kontaktu

Zobrazenie karty kontaktu

Zobrazenie možností hovoru

Označenie kontaktu pre upozornenia na dostupnosť

Zistenie stavu kontaktu

Informácie o prítomnosti, ktoré sú zobrazené pre každý kontakt vo vašom zozname kontaktov, vyjadrujú dostupnosť kontaktu. Stav prítomnosti je vyjadrený graficky indikátorom naľavo od mena kontaktu a textovým reťazcom napravo od mena kontaktu. Niektoré stavy prítomnosti, napríklad Dostupný, môže nastaviť používateľ alebo program Communicator. Iné stavy prítomnosti, napríklad Neaktívny, môže nastaviť len program Communicator.

Tlačidlo prítomnosti

Správa o stave

Popis

Available

Dostupný

Kontakt je online a môže sa zúčastniť konverzácie. Stav môže používateľ nastaviť manuálne.

Busy

Nemám čas
Telefonujem
Na konferencii
Mám schôdzu

Kontakt je dostupný, no je zaneprázdnený inou činnosťou. Činnosti zahŕňajú:

 • Telefonujem     Kontakt práve telefonuje, zúčastňuje sa hlasovej konverzácie alebo videokonverzácie.

 • Na konferencii     Kontakt sa zúčastňuje konverzácie s viacerými účastníkmi pomocou telefónu, hlasu, videa alebo zdieľania aplikácie.

 • Mám schôdzu     Kalendár programu Office Outlook ukazuje, že kontakt má plánovanú schôdzu.


Túto úroveň prítomnosti môže používateľ nastaviť manuálne.

Do not disturb

Nerušiť

Tento stav kontaktu uvidíte, ak vám kontakt priradil inú úroveň prístupu ako Tím a platí jedna z nasledujúcich podmienok:

 • Kontakt manuálne nastavil svoj stav prítomnosti na možnosť Nerušiť.

 • Kontakt spustil prezentáciu programu PowerPoint alebo iný program v režime celej obrazovky.

Busy

Vyrušiť len v naliehavých prípadoch

Tento stav kontaktu uvidíte, ak vám kontakt priradil úroveň prístupu Tím a platí jedna z nasledujúcich podmienok:

 • Kontakt manuálne nastavil svoj stav prítomnosti na možnosť Nerušiť.

 • Kontakt spustil prezentáciu programu PowerPoint alebo iný program v režime celej obrazovky.

Away

Som preč

Kontakt pravdepodobne nie je dostupný. Tento stav sa zobrazuje z nasledujúcich príčin:

 • Počítač kontaktu bol nečinný dlhšie, ako je nastavený čas nečinnosti (predvolene 15 minút).

 • Kalendár alebo Asistent pre režim Mimo pracoviska programu Office Outlook signalizuje, že kontakt je mimo pracoviska.

 • Kontakt je dočasne nedostupný. Po zaznamenaní činnosti počítača kontaktu program Communicator 2007 automaticky nastaví stav prítomnosti na zodpovedajúci stav.

 • Kontakt manuálne nastavil stav prítomnosti na možnosť Som preč.

Inactive

Neaktívny

Tento kontakt môže byť dostupný, no jeho počítač bol nečinný dlhšie, ako je nastavená doba nečinnosti – predvolene päť minút. V tomto prípade je kontakt online, ale jeho stav sa mení zo stavu Dostupný, ako to naznačuje napoly zelené a napoly žlté tlačidlo. Tento stav nastavuje program Communicator.

Busy Inactive

Nemám čas (Neaktívny)

Tento kontakt je na schôdzi alebo má naplánovanú schôdzu (ako naznačuje kalendár programu Outlook), ale jeho počítač bol neaktívny dlhšie, ako je nastavená dĺžka času nečinnosti – predvolene päť minút. V tomto stave je kontakt online, väčšinou na schôdzi, a jeho počítač je neaktívny. Tento stav nastavuje program Communicator.

Offline

Offline

Program Communicator nemôže zistiť stav kontaktu. Tento stav sa zobrazuje zvyčajne preto, lebo stav prítomnosti kontaktu je uložený v inom počítačovom systéme, napríklad v počítačovom systéme organizácie, ktorá nie je externou partnerskou organizáciou.

Presence unknown

Neznáma prítomnosť

Program Communicator nemôže zistiť stav kontaktu. Tento stav sa zobrazuje zvyčajne preto, lebo stav prítomnosti kontaktu je uložený v inom počítačovom systéme, napríklad v počítačovom systéme organizácie, ktorá nie je externou partnerskou organizáciou.

Blocked

Zablokované

Toto tlačidlo sa zobrazí v zozname kontaktov vedľa mena kontaktu, ktorý ste zablokovali. Osobe, ktorú ste zablokovali, sa zobrazujete v režime offline.

Na vrh strani

Zobrazenie karty kontaktu

Ak stav kontaktu nie je Dostupný, môžete otvoriť jeho kartu kontaktu a zistiť tak ďalšie podrobnosti, kedy bude kontakt voľný.

Zobrazenie informácií o plánovaní kontaktu

 • V zozname kontaktov kliknite na tlačidlo prítomnosti kontaktu. Ak vám kontakt udelil úroveň prístupu Spoločnosť alebo vyššiu, môžete kliknúť na tlačidlo prítomnosti kontaktu, pozrieť si jeho plánovanie a zistiť, kedy bude dostupný.

Na vrh strani

Zobrazenie možností hovoru

Niekedy môžete chcieť kontaktovať osobu na čísle mobilného telefónu alebo inom čísle. V programe Communicator si môžete pozrieť ďalšie telefónne čísla kliknutím na šípku tlačidla Zobraziť ďalšie možnosti hovorov s kontaktom.

Zobrazenie voliteľných telefónnych čísiel kontaktu

 1. V zozname kontaktov kliknite na šípku napravo od tlačidla Zavolať priradeného kontaktu.

 2. Zobrazené telefónne čísla kontaktu závisia od úrovne prístupu, ktorú vám kontakt udelil. Ak vám kontakt udelil napríklad úroveň prístupu Tím alebo Osobné, môžete vidieť jeho číslo mobilného telefónu. Ak je číslo mobilného telefónu pre vás nedostupné, môžete kontaktovať túto osobu a požiadať ju o zvýšenie úrovne prístupu na Tím alebo Osobné. Skôr ako bude číslo mobilného telefónu dostupné, musí ho kontakt zverejniť.

Na vrh strani

Označenie kontaktu pre upozornenia na dostupnosť

Program Communicator vás môže upozorniť na zmeny dostupnosti kontaktu zobrazením upozornenia vždy, keď sa stav prítomnosti kontaktu zmení na Dostupný alebo Offline. V upozornení sa zobrazí meno kontaktu, titul, adresa pre odosielanie okamžitých správ a nový stav prítomnosti. Ak chcete začať reláciu výmeny okamžitých správ s kontaktom, môžete kliknúť na upozornenie. Konfigurácia programu Communicator na zobrazovanie tohto upozornenia pre daný kontakt sa nazýva označovanie.

Označenie kontaktu

 • V zozname kontaktov kliknite pravým tlačidlom myši na kontakt a potom kliknite na príkaz Označiť pre upozornenia na zmenu stavu.

Zobrazenie označených kontaktov v zozname kontaktov

 • V okne programu Communicator kliknite na tlačidlo Zmeniť spôsob zobrazenia kontaktov a potom kliknite na položku Označené kontakty. Toto zobrazenie ukáže všetky momentálne označené kontakty.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×