Nastavitev zvoka in videa

Funkcia Nastavenie zvuku a videa ponúka:

 • Automatické vyhľadanie a výber preferovaných zvukových a videozariadení pre aplikáciu – bez toho, aby ste museli prejsť procesom inštalácie. Funkcia Nastavenie zvuku a videa automaticky znova nakonfiguruje zvukové a videozariadenia pre aplikáciu, keď odpojíte zariadenie alebo pripojíte nové zariadenie k počítaču.

 • Umožňuje špecifikovať alternatívne telefonické zariadenie s reproduktorom (iné ako predvolené slúchadlo alebo náhlavná súprava) pre hovory. Pre zvuk aplikácie môžete tiež špecifikovať osobitné reproduktorové a mikrofónové zariadenia.

 • Umožňuje špecifikovať alternatívne zariadenie (iné ako predvolené slúchadlo alebo náhlavná súprava) na prehrávanie zvukov upozornení pre aplikáciu. Môžete napríklad určiť zvuky upozornení, ktoré sa majú prehrávať v reproduktoroch počítača pre prichádzajúce hovory.

 • Umožňuje testovať zariadenie a nastaviť hlasitosť reproduktorov a mikrofónu, ako aj testovať a nastaviť webovú kameru.

Čo chcete robiť?

Nastavenie zvuku a videa – slúchadlo alebo náhlavná súprava

Nastavenie zvuku a videa – reproduktor/mikrofón alebo reproduktor

Nastavenie zvuku a videa – zvuky

Nastavenie zvuku a videa – webová kamera

Nastavenie zvuku a videa – slúchadlo alebo náhlavná súprava

Stránka Nastavenie zvuku a videa – slúchadlo alebo náhlavná súprava sa zobrazuje, iba ak program Communicator 2007 zistí, že k počítaču je pripojené slúchadlo USB alebo náhlavná súprava. Slúchadlá alebo náhlavné súpravy sú telefonické zariadenia s reproduktorom, mikrofónom a tlačidlom na spustenie a ukončenie hovoru.

Výber slúchadla alebo náhlavnej súpravy

Rozbaľovací zoznam Slúchadlo alebo náhlavná súprava je doplňovaný telefonickými zariadeniami zistenými funkciou Nastavenie zvuku a videa. Predvolene funkcia Nastavenie zvuku a videa automaticky vyberá slúchadlá a náhlavné súpravy podľa uvedeného poradia priority:

Priorita automatického výberu slúchadla alebo náhlavnej súpravy

 1. Slúchadlo s displejom s certifikátom UC

 2. Slúchadlo s reproduktorom s certifikátom UC

 3. Náhlavná súprava s certifikátom UC

 4. Zariadenie s certifikátom UC

 5. Slúchadlo bez certifikátu UC

Rozbaľovacie pole Slúchadlo alebo náhlavná súprava ponúka nasledujúce možnosti:

 • Predvolené – <Názov zariadenia>   Keď je vybratá možnosť Predvolené – <Názov zariadenia>, funkcia Nastavenie zvuku a videa automaticky zisťuje a vyberá preferované slúchadlo alebo náhlavnú súpravu. Keď je vybratá táto možnosť, program Communicator 2007 automaticky zmení konfiguráciu slúchadla alebo náhlavnej súpravy, keď odpojíte, znova pripojíte zariadenie alebo pripojíte nové slúchadlo alebo náhlavnú súpravu k počítaču.

 • <Názov zariadenie>   Ak chcete uprednostniť použitie špecifického zariadenia pred zariadením, ktoré vyberie funkcia Nastavenie zvuku a videa, vyberte špecifické zariadenie. Keď je táto možnosť vybratá, program Communicator 2007 pri odpojení alebo pripojení nového zariadenia nenakonfiguruje automaticky slúchadlo ani náhlavnú súpravu.

Reproduktor

 • Ak chcete testovať hlasitosť reproduktora v slúchadle alebo náhlavnej súprave, kliknite na tlačidlo Testovať. Hlasitosť môžete zvýšiť alebo znížiť pomocou jazdca.

Mikrofón

 • Ak máte slúchadlo, zdvihnite slúchadlo a úroveň hlasitosti otestujte tak, že doň budete hovoriť. Zelený indikátor stavu by sa mal posunúť do strednej časti testovacej oblasti. Ak máte náhlavnú súpravu, stačí hovoriť do reproduktora.

Na vrh strani

Nastavenie zvuku a videa – reproduktor/mikrofón alebo reproduktor

Opomba: Optimálne výsledky dosiahnete, ak vyberiete rovnaké zariadenie pre reproduktor aj mikrofón. Rôzne zariadenia môžu spôsobiť zvukovú ozvenu počas hovoru. Ak však musíte použiť rôzne zariadenia a počujete ozvenu, môžete ju minimalizovať znížením hlasitosti mikrofónu alebo reproduktora.

Stránka Nastavenie zvuku a videa – reproduktor/mikrofón alebo reproduktor umožňuje výber reproduktora a mikrofónu pre zvukovú časť aplikácie. Pre reproduktor a mikrofón môžete tiež vybrať osobitné zariadenia. Okrem toho, ak sa zistí slúchadlo alebo náhlavná súprava, na hovory môžete vybrať reproduktor (iný ako predvolený reproduktor slúchadla alebo náhlavnej súpravy). Predvolene funkcia Nastavenie zvuku a videa automaticky vyberá reproduktorové a mikrofónové zariadenia podľa nasledujúceho poradia priority:

Priorita automatického výberu reproduktora a mikrofónu alebo telefonických zariadení s reproduktorom

 1. Reproduktor vo vybratom telefonickom zariadení

 2. Stolné zariadenie

 3. Predvolené systémové zariadenia

 • Predvolené – <Názov zariadenia>   Keď je vybratá možnosť Predvolené – <Názov zariadenia>, funkciaNastavenie zvuku a videa automaticky zistí a vyberie preferovaný reproduktor a mikrofón alebo reproduktor. Súčasne sa pri odpojení, opätovnom pripojení alebo pripojení nového zariadenia reproduktor a mikrofón alebo reproduktor automaticky znova nakonfiguruje.

 • Vlastné   Túto možnosť vyberte, ak chcete vybrať špecifické zariadenie, nie zariadenie, ktoré vyberie program Communicator 2007. Pomocou tejto možnosti sa dajú pre reproduktory a mikrofón vybrať rôzne zariadenia.

 • Vypnuté   Túto možnosť vyberte, ak chcete vypnúť reproduktor, mikrofón alebo telefón s reproduktorom.

Reproduktor

 • Ak je pre položku Reproduktor/mikrofón alebo reproduktor vybratá možnosť Vlastné, môžete si vybrať zo zariadení v rozbaľovacom zozname.

 • Ak chcete otestovať hlasitosť reproduktora, kliknite na tlačidlo Testovať.

Mikrofón

 • Ak je pre položku Reproduktor/mikrofón alebo reproduktor vybratá možnosť Vlastné, môžete si vybrať zo zariadení v rozbaľovacom zozname.

 • Ak chcete otestovať hlasitosť mikrofónu, kliknite na tlačidlo Testovať. Hlasitosť môžete zvýšiť alebo znížiť pomocou jazdca.

Na vrh strani

Nastavenie zvuku a videa – zvuky

Stránka Nastavenie zvuku a videa umožňuje prehrávať zvuky z aplikácie – napríklad zvonenia pre prichádzajúce hovory alebo zvukové upozornenia pre pozvania na výmenu okamžitých správ. Predvolene funkcia Nastavenie zvuku a videa automaticky vyberá predvolené systémové reproduktory.

 • Predvolené – <Názov zariadenia>    Táto možnosť sa vyberá predvolene. Keď je vybratá predvolená možnosť, funkcia Nastavenie zvuku a videa automaticky zistí a vyberie zariadenie na prehrávanie zvukov. Výhodou tejto možnosti je, že ak odpojíte zariadenie a pripojíte nové zariadenie, program Communicator 2007 za vás automaticky spraví výber.

 • <Názov zariadenia>   Ak chcete, aby sa zvuky upozornení prehrávali v špecifickom zariadení, vyberte požadované zariadenie. Ak vyberiete túto možnosť, program Communicator 2007 neprekonfiguruje zariadenie pre zvuky v prípade, že odpojíte zariadenie alebo pripojíte nové zariadenie.

 • Vypnuté   Túto možnosť vyberte, ak chcete vypnúť reproduktor tak, aby z neho nebolo počuť žiadne zvuky upozornenia.

Reproduktor

 • Ak chcete otestovať hlasitosť prehrávaných zvukov v reproduktore, kliknite na tlačidlo Testovať.

Na vrh strani

Nastavenie zvuku a videa – webová kamera

Stránka Nastavenie zvuku a videa – webová kamera umožňuje vybrať webovú kameru na použitie počas videokonverzácií. Umožňuje tiež prístup k softvéru pre nastavenie a úpravu poskytnutému výrobcom webovej kamery. Predvolene program Communicator 2007 automaticky vyberá videozariadenia podľa uvedeného poradia priority:

Priorita automatického výberu videozariadení

 1. Aktívny prúd reproduktora v stolnom zariadení

 2. Predvolené systémové videozariadenie

 • Predvolené – <Názov zariadenia>    Táto možnosť sa vyberá predvolene. Keď je vybratá predvolená možnosť, program Communicator 2007 automaticky zistí a vyberie zariadenie webovej kamery na videohovory. Výhodou tejto možnosti je, že ak odpojíte zariadenie a pripojíte nové zariadenie, program Communicator 2007 za vás automaticky spraví výber.

 • <Zariadenie>   Túto možnosť vyberte, ak chcete, aby aplikácia používala špecifické videozariadenie. Ak vyberiete túto možnosť, program Communicator 2007 neprekonfiguruje videozariadenie pre aplikáciu v prípade, že odpojíte videozariadenie alebo pridáte nové videozariadenie.

 • Vypnuté   Túto možnosť vyberte v prípade, že nechcete používať webovú kameru.

Nastavenie webovej kamery

 • Na tlačidlo Nastavenie webovej kamery kliknite, ak chcete používať softvér pre nastavenie a úpravu poskytnutý výrobcom webovej kamery.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×