Klicanje in sprejemanje zvočnih klicev

Táto téma opisuje, ako používať program Microsoft Office Communicator 2007, ak chcete uskutočňovať a prijímať zvukové hovory.

Čo chcete urobiť?Uskutočniť hovorOdpovedať na hovor

Uskutočnenie zvukového hovoru jedným kliknutím

Volanie na ďalšie číslo kontaktu

Uskutočnenie hovoru zadaním nového čísla

Uskutočnenie konferenčného hovoru

Pridanie príznaku vysokej dôležitosti alebo predmetu hovoru

Odpovedanie na hovor

Presmerovanie na iné číslo alebo do hlasovej schránky

Odpovedanie formou okamžitej správy

Nastavenie stavu na možnosť Nerušiť po prijatí hovoru

Odmietnutie hovoru

Uskutočnenie zvukového hovoru jedným kliknutím

Každý kontakt v zozname kontaktov má predvolené číslo, na ktoré môžete zavolať kliknutím na tlačidlo Zavolať napravo od kontaktu. Predvolené číslo kontaktu sa určí jedným z týchto dvoch spôsobov:

 • Ak ste volali kontaktu už predtým, predvolené číslo je to číslo, ktoré ste použili naposledy.

 • Ak ste kontaktu ešte nevolali, predvolené číslo určí konfigurácia telefónnych služieb organizácie. Predvoleným číslom je zvyčajne číslo kontaktu do práce alebo číslo volania cez program Communicator (cez protokol VoIP).

Uskutočnenie zvukového hovoru jedným kliknutím

 • V zozname kontaktov kliknite na tlačidlo Zavolať napravo od kontaktu, ktorému chcete zavolať. Ak chcete pred vytočením určiť príslušné číslo, ukážte na tlačidlo Zavolať a krátko počkajte, kým sa objaví názov tlačidla.

Na vrh strani

Volanie na ďalšie číslo kontaktu

Používatelia programu Communicator môžu zverejniť voliteľné telefónne čísla a udeliť ostatným povolenie na prezeranie týchto čísel na úrovni prístupu Tím alebo Osobné.

Zavolanie na ďalšie číslo alebo ďalšiemu zariadeniu

 1. V Zozname kontaktov kliknite na šípku tlačidla Zavolať napravo od kontaktu, ktorému chcete zavolať.

 2. Kliknite na požadované meno alebo číslo alebo zadajte nové číslo.

Na vrh strani

Uskutočnenie hovoru zadaním nového čísla

Hovor možno uskutočniť nielen prostredníctvom jedného kliknutia alebo šípky tlačidla Zavolať, ale aj zadaním čísla, na ktoré chcete zavolať, do poľa Hľadať.

Zavolanie na nové číslo

 1. V hlavnom okne programu Office Communicator v poli Hľadať zadajte telefónne číslo, na ktoré chcete zavolať. Pokyny týkajúce sa formátu zadávaného čísla nájdete v téme Úprava telefónneho čísla.

 2. Na table Výsledky hľadania kliknite na tlačidlo Zavolať napravo od telefónneho čísla, ktoré ste zadali.

Na vrh strani

Uskutočnenie konferenčného hovoru

Prostredníctvom programu Communicator možno uskutočňovať konferenčné hovory bez poskytovateľa služby telefónnej konferencie.

 1. V zozname kontaktov podržte kláves CTRL a vyberte kontakty, ktoré chcete pozvať na zvukový hovor.

 2. Keď sa dostanete k poslednému kontaktu, ktorý chcete pozvať na hovor, kliknite naň pravým tlačidlom myši, kliknite na položku Začať konferenčný hovor a vyberte telefónne číslo, s ktorým chcete začať konferenčný hovor. Keď vyberiete číslo alebo zariadenie a začnete konferenciu, iniciuje sa hovor a účastníci sú pozvaní na konverzáciu. Otvorí sa okno konverzácie, uvedie vás ako vedúceho účastníka konferencie a zobrazí stav každého účastníka konferencie.

Na vrh strani

Pridanie príznaku vysokej dôležitosti alebo predmetu hovoru

Pridanie predmetu alebo príznaku vysokej dôležitosti pred uskutočnením hovoru

 1. V zozname kontaktov kliknite na šípku tlačidla Zavolať napravo od kontaktu, ktorému chcete zavolať.

 2. Do poľa Predmet konverzácie napíšte požadovaný predmet.

 3. Ak chcete hovor označiť ako dôležitý, kliknite na tlačidlo Vysoká dôležitosť napravo od predmetu konverzácie.

Pridanie predmetu alebo príznaku vysokej dôležitosti počas hovoru

 • V okne Konverzácia, napravo od tlačidla Odoslať súbor kliknite na šípku tlačidla Zobraziť ďalšie možnosti a potom na požadovanú položku Zmena predmetu konverzácie alebo Vysoká dôležitosť.

Opomba: Predmet konverzácie alebo príznak vysokej dôležitosti sa zobrazuje iba kontaktom, ktoré majú spustený program Office Communicator 2007.

Na vrh strani

Odpovedanie na hovor

 • Ak chcete odpovedať na prichádzajúci hovor, kliknite na meno kontaktu v upozornení na hovor, ktoré sa zobrazí v pravom dolnom rohu obrazovky.

Na vrh strani

Presmerovanie na iné číslo alebo do hlasovej schránky

 • Ak chcete presmerovať hovor, v upozornení na hovor kliknite na šípku tlačidla Presmerovať a vyberte iné číslo alebo položku Hlasová schránka.

Na vrh strani

Odpovedanie formou okamžitej správy

V niektorých prípadoch nemusí byť vhodné prijať zvukový hovor, hoci s volajúcim chcete hovoriť. Môže sa to stať, ak máte napríklad neplánovanú schôdzu alebo dôležitý rozhovor s kolegom. V takomto prípade môžete na hovor odpovedať formou okamžitej správy a informovať volajúceho, že zavoláte naspäť alebo že budete dostupní neskôr.

 • Ak chcete na hovor odpovedať okamžitou správou, kliknite na šípku tlačidla Presmerovať, potom na položku Odoslať okamžitú správu, napíšte správu a kliknite na tlačidlo Odoslať alebo stlačte kláves ENTER.

Na vrh strani

Nastavenie stavu na možnosť Nerušiť po prijatí hovoru

Stáva sa, že podľa nastavenia stavu ste dostupní, no v skutočnosti ste na neplánovanej schôdzi alebo máte dôležitý rozhovor so spolupracovníkom. Ak v takomto prípade nechcete byť rušení, môžete po prijatí upozornenia na hovor nastaviť stav na možnosť Nerušiť.

 • V upozornení na hovor kliknite na tlačidlo Nerušiť a potom na položku Nastaviť stav Nerušiť. Nové nastavenie stavu potrvá do začiatku ďalšej hodiny.

Na vrh strani

Odmietnutie hovoru

 • Ak chcete odmietnuť hovor, v upozornení na hovor kliknite na tlačidlo Zavrieť. Ak je povolená možnosť hlasovej schránky, hovor sa presmeruje do hlasovej schránky.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×