Kako začeti konferenco z neposrednim sporočanjem ali se ji pridružiti

Program Office Communicator 2007 R2 je navrhnutý na podporu prirodzeného, obvykle neštruktúrovaného spôsobu komunikácie. Pomocou programu Office Communicator môžete napríklad s niekým začať konverzáciu formou okamžitých správ, ale medzitým zistíte, že treba pozvať ďalšiu osobu, aby uskutočnila rozhodnutie. Po začatí konferencie môžete pozývať ďalších účastníkov alebo pridávať režimy zvukovej komunikácie a videokomunikácie bez toho, aby ste opustili okno konverzácie programu Communicator. S programom Office Communicator možno začať konferenciu pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Výborným spôsobom, ako využiť možnosti programu Communicator, je začatie konferencie formou okamžitých správ alebo formou telefonického hovoru výberom skupiny v zozname kontaktov a následným kliknutím na položku Odoslať okamžitú správu alebo Začať konferenčný hovor.

Čo chcete robiť?

Začatie konferencie formou okamžitých správ

Začatie konferencie pomocou položky Stretnutie

Pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ

Pripojenie ku konferencii formou okamžitých správ

Odpovedanie na pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ prostredníctvom hovoru programu Communicator

Začatie konferencie formou okamžitých správ

Konferencia formou okamžitých správ je často rýchlym spôsobom, ako uskutočňovať rozhodnutia. Rovnako dôležitá je jej jednoduchosť. Začatie konferencie formou okamžitých správ je také jednoduché ako viacnásobný výber kontaktov v zozname kontaktov alebo výber skupiny a následné kliknutie na položku Odoslať okamžitú správu. Konferenciu formou okamžitých správ možno začať v zozname kontaktov výberom viacerých kontaktov, distribučnej skupiny alebo skupiny kontaktov. Konferenciu možno začať aj počas telefonického hovoru alebo videokonverzácie medzi dvomi účastníkmi, a to pozvaním tretej osoby na konverzáciu.

Začatie konferencie formou okamžitých správ

 • V zozname kontaktov vykonajte jeden z týchto krokov:

  • Ak chcete vybrať viacero kontaktov, stlačte a podržte kláves CTRL a súčasne kliknutím označte kontakty, ktoré chcete pozvať na konferenciu. Kliknite pravým tlačidlom myši na posledný kontakt a potom kliknite na položku Odoslať okamžitú správu. V oblasti zadávania správ napíšte správu a stlačte kláves ENTER.

  • Kliknite pravým tlačidlom myši na kontakt alebo skupinu a potom na položku Odoslať okamžitú správu. V oblasti zadávania správ napíšte správu a stlačte kláves ENTER.

V okne konverzácie sa po odoslaní pozvania na konferenciu formou okamžitých správ pri každom kontakte zobrazí stav Odosiela sa pozvanie. Keď kontakt prijme pozvanie a pripojí sa ku konferencii formou okamžitých správ, napravo od mena kontaktu sa zobrazí indikátor okamžitých správ signalizujúci pripojenie účastníka ku konferencii.

Na vrh strani

Začatie konferencie pomocou položky Stretnutie

V programe Communicator 2007 R2 môžete novú konferenciu začať pomocou položky Stretnutie, ktorá je dostupná po kliknutí na tlačidlo Ponuka. Po začatí konferencie môžete kontakty v rámci alebo mimo vašej organizácie pozývať odoslaním e-mailovej pozvánky. Externé kontakty môžu kliknúť na prepojenie v e-mailovej pozvánke a pripojiť sa ku konferencii pomocou webového prehľadávača.

Začatie konferencie pomocou položky Stretnutie

 • V zozname kontaktov vykonajte jeden z týchto krokov:

  • Kliknite na tlačidlo Ponuka a potom na položku Stretnutie.

Na vrh strani

Pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ

Počas konferencie môže osoba, ktorá iniciovala konferenciu (vedúci účastník), alebo ktorýkoľvek účastník konferencie pozvať na konferenciu ďalší kontakt. V programe Communicator 2007 R2 nemusíte pozvanie obmedziť iba na kontakty z vašej organizácie. Kontakty mimo vašej organizácie môžete na konverzáciu pozvať aj pomocou možnosti Pozvať e-mailom. Tieto externé kontakty môžu kliknúť na prepojenie v e-mailovej pozvánke a pripojiť sa ku konferencii pomocou webového prehľadávača.

Pozvanie ďalších účastníkov na konferenciu formou okamžitých správ

 • Ak chcete pozvať kontakty z vašej organizácie, v okne konverzácie kliknite na tlačidlo Pozvať a vyberte kontakty, ktoré chcete pozvať na konferenciu.

 • Ak chcete pozvať kontakty mimo vašej organizácie, v okne konverzácie kliknite na šípku napravo od tlačidla Pozvať a potom na položku Pozvať e-mailom. V e-mailovej správe týkajúcej sa konferenčného hovoru zadajte e-mailovú adresu kontaktu a odošlite e-mail.

Na vrh strani

Pripojenie ku konferencii formou okamžitých správ

Keď odošlete pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ alebo keď pozvanie odošle niekto iný vám, v pravom dolnom rohu obrazovky počítača pozvanej osoby sa zobrazí upozornenie na pozvanie na konferenciu.

Pripojenie ku konferencii formou okamžitých správ

 • Kliknite na ľavú tablu upozornenia na pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ.

Keď vás kontakt pozve na konferenciu, môžete mu odpovedať telefonickým hovorom.

Na vrh strani

Odpovedanie na pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ prostredníctvom hovoru programu Communicator

Keď sa na obrazovke vášho počítača zobrazí upozornenie na pozvanie na konferenciu, odosielateľovi pozvania môžete odpovedať telefonickým hovorom.

Odpovedanie na pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ prostredníctvom hovoru

 • V upozornení na pozvanie na konferenciu kliknite na tlačidlo Presmerovať a potom na položku Hovor programu Communicator.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×