Kako začeti konferenco z neposrednim sporočanjem ali se ji pridružiti

Program Office Communicator 2007 je navrhnutý na podporu prirodzeného, obvykle neštruktúrovaného spôsobu komunikácie. S programom Office Communicator môžete napríklad s niekým začať konverzáciu formou okamžitých správ, ale medzitým možno zistíte, že treba pozvať ďalšiu osobu, aby uskutočnila rozhodnutie. Po začatí konferencie môžete pozývať ďalších účastníkov alebo pridávať režimy zvukovej a videokomunikácie bez toho, aby ste opustili okno konverzácie programu Communicator. S programom Office Communicator možno začať konferenciu pomocou niekoľkých kliknutí myšou. Výborným spôsobom, ako využiť možnosti programu Communicator, je začatie konferencie formou okamžitých správ alebo formou telefonického hovoru výberom skupiny v zozname kontaktov a následným kliknutím na položku Odoslať okamžitú správu alebo Začať konferenčný hovor.

Čo chcete urobiť?

Začatie konferencie formou okamžitých správ

Pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ

Pripojenie ku konferencii formou okamžitých správ

Odpovedanie hovorom na pozvanie zúčastniť sa konferencie formou okamžitých správ

Začatie konferencie formou okamžitých správ

Konferencia formou okamžitých správ je rýchlym spôsobom, ako uskutočňovať rozhodnutia. Rovnako dôležitá je jej jednoduchosť. Začatie konferencie formou okamžitých správ je tak jednoduché ako viacnásobný výber kontaktov v zozname kontaktov alebo výber skupiny a následné kliknutie na položku Odoslať okamžitú správu. Konferenciu formou okamžitých správ možno začať v zozname kontaktov vybratím viacerých kontaktov, distribučnej skupiny alebo skupiny kontaktov. Počas zvukového hovoru alebo videokonverzácie medzi dvomi ľuďmi možno začať konferenciu jednoducho pozvaním ďalšieho účastníka na konverzáciu.

Začatie konferencie formou okamžitých správ

  • V zozname kontaktov vyberte jednu z týchto možností:

    • Ak chcete vybrať viacero kontaktov, stlačte a podržte kláves CTRL a súčasne kliknutím označte kontakty, ktoré chcete pozvať na konferenciu. Kliknite pravým tlačidlom myši na posledný kontakt a potom kliknite na položku Odoslať okamžitú správu. Do oblasti zadávania správ napíšte správu a stlačte kláves ENTER.

    • Alebo môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na kontakt alebo na skupinu a potom kliknúť na položku Odoslať okamžitú správu. Do oblasti zadávania správ napíšte správu a stlačte kláves ENTER.

V okne konverzácie sa po odoslaní pozvania na konferenciu formou okamžitých správ pri každom kontakte zobrazí stav Odosiela sa pozvanie. Keď kontakt prijme pozvanie a pripojí sa ku konferencii formou okamžitých správ, napravo od mena kontaktu sa zobrazí indikátor okamžitých správ signalizujúci pripojenie účastníka ku konferencii.

Na vrh strani

Pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ

Počas konferencie môže osoba, ktorá iniciovala konferenciu (vedúci účastník), alebo ktorýkoľvek účastník konferencie pozvať na konferenciu ďalší kontakt.

Pozvanie ďalších účastníkov na konferenciu formou okamžitých správ

  • V okne konverzácie kliknite na tlačidlo Pozvať a vyberte kontakty, ktoré chcete pozvať na konferenciu.

Pomembno : Konferencia formou okamžitých správ sa vzťahuje len na kontakty vo vašej organizácii. Kontakty, ktoré sú pripojené prostredníctvom verejného internetového pripojenia, sa konferencie formou okamžitých správ nemôžu zúčastniť.

Na vrh strani

Pripojenie ku konferencii formou okamžitých správ

Ak odošlete pozvanie na konferenciu formou okamžitých správ alebo keď niekto pošle pozvanie vám, v pravom dolnom rohu obrazovky počítača pozvaného účastníka sa zobrazí upozornenie na pozvanie zúčastniť sa konferencie.

Pripojenie ku konferencii formou okamžitých správ

  • Kliknite na ľavú tablu upozornenia na pozvanie zúčastniť sa konferencie formou okamžitých správ.

Keď vás kontakt pozve na konferenciu, môžete mu odpovedať telefonickým hovorom.

Na vrh strani

Odpovedanie hovorom na pozvanie zúčastniť sa konferencie formou okamžitých správ

Keď sa na obrazovke vášho počítača zobrazí upozornenie na pozvanie zúčastniť sa konferencie, odosielateľovi pozvania môžete odpovedať telefonickým hovorom.

Odpovedanie hovorom na pozvanie zúčastniť sa konferencie formou okamžitých správ

  • V upozornení na pozvanie zúčastniť sa konferencie kliknite na tlačidlo Zavolať, vyberte číslo alebo adresu kontaktu a kliknite tlačidlo OK.

Na vrh strani

Razširite svoja znanja
Oglejte si izobraževanje
Prvi dobite nove funkcije
Pridružite se programu Office Insider

Vam je bila informacija v pomoč?

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije.

Zahvaljujemo se vam za povratne informacije. Videti je, da bi vam prišla prav pomoč enega od naših Officeovih agentov za podporo.

×