Datu modeļa izveide programmā Excel

Piezīme.: Mēs vēlamies sniegt jums visjaunāko palīdzības saturu jūsu valodā, cik vien ātri to varam. Šī lapa ir tulkota automatizēti, un tajā var būt gramatiskas kļūdas un neprecizitātes. Mūsu nolūks ir šo saturu padarīt jums noderīgu. Vai lapas lejasdaļā varat mums pavēstīt, vai informācija jums noderēja? Ērtai atsaucei šeit ir šis raksts angļu valodā.

Datu modelis ļauj apvienot datus no vairākām tabulām, efektīvi veidojot relāciju datu avotā iekšpusē Excel darbgrāmatas. Programmas Excel, datu modeļi tiek izmantoti caurspīdīgi, nodrošinot tabulas dati, ko izmanto rakurstabulas un rakursdiagrammas. Datu modeļa vizualizāciju kā kolekcija tabulas lauku sarakstā un lielākajā daļā gadījumu, jūs zināsit nekad pat, ka tas ir izveidots.

Pirms sākat darbu ar datu modeli, nepieciešams, lai saņemtu dažus datus. Mēs izmantota darba un transformēt (Power Query) pieredzi, tāpēc, ka iespējams, vēlēsities veikt soli atpakaļ un Noskatieties video vai sekot mūsu mācību rokasgrāmata par iegūt un transformēt un Power Pivot.

Kur ir Power Pivot?

Kur ir iegūt un transformēt (Power Query)?

 • Excel darbam ar Office 365 un Excel 2016 - iegūt un transformēt (Power Query) ir integrēta ar programmas Excel cilnē dati .

 • Excel 2013 - Power Query ir pievienojumprogrammu, kurā ir iekļauti programmā Excel, bet ir jāaktivizē. Dodieties uz Fails > Opcijas > Pievienojumprogrammas, pēc tam Pārvaldīt nolaižamā saraksta rūts apakšā atlasiet COM pievienojumprogrammas > doties. Pārbaudiet Microsoft Power Query programmai Excel, pēc tam Labi , lai to aktivizētu. Cilnē Power Query tiks pievienota lentei.

 • Excel 2010lejupielāde un instalēšana Power Query pievienot-in. Kad aktivizēta, cilnē Power Query tiks pievienota lentei.

Darba sākšana

Vispirms dažas datu iegūšana.

 1. Programmā Excel 2016 un Excel darbam ar Office 365, izmantojiet dati > iegūt un transformēt datus > Iegūt datus importēt datus no ārējiem datu avotiem, piemēram, teksta failu, Excel darbgrāmatas, tīmekļa vietnes, Microsoft Access, SQL Server vai citu kāds cits skaitlis relāciju datu bāzes, kurā ir vairākas saistītas tabulas.

  Programmā Excel 2013 un 2010, dodieties uz Power Query > Iegūt ārējos datus, un atlasiet datu avotu.

 2. Programma Excel piedāvās atlasiet tabulu. Ja vēlaties, lai iegūtu vairākas tabulas no viena datu avota, atzīmējiet opciju Iespējot vairāku tabulu atlasi . Kad atlasāt vairākas tabulas, programma Excel automātiski izveido datu modeli.

  Piezīme.: Šajos piemēros, mēs esam izmantojot Excel darbgrāmatas ar literatūras students detalizētu informāciju par mācību un atzīmēm. Varat lejupielādēt mūsu skolēnu datu modeļa parauga darbgrāmatasun sekot līdzi. Varat arī lejupielādēt versiju ar pabeigto datu modeli..

  Iegūt un transformēt (Power Query) navigators
 3. Atlasiet vienu vai vairākas tabulas un pēc tam noklikšķiniet uz ielādēt.

  Ja vēlaties rediģēt datu avotu, varat izvēlēties opciju rediģēšana . Lai iegūtu plašāku informāciju skatiet: Ievads par vaicājumu redaktoru (Power Query).

Jūs tagad ir datu modelis, kurā ir visas tabulas, esat importējis, un tie tiks parādīti PivotTable Lauku saraksts.

Piezīmes.: 

 • Modeļi parasti tiek netieši izveidoti, ja programmā Excel importējat vismaz divas tabulas vienlaikus.

 • Modeļi parasti tiek izveidoti tieši, kad izmantojat Power Pivot pievienojumprogrammu, lai importētu datus. Pievienojumprogrammu, modelī tiek attēlots cilnēs izkārtojumā līdzīgs programmā Excel, kur katrā cilnē atrodas tabulas datus. Skatiet datu ieguve, izmantojot pievienojumprogrammu Power Pivot, lai iegūtu pamatinformāciju par datu importēšana, izmantojot SQL Server datu bāzi.

 • Modelī var būt viena tabula. Lai izveidotu modeli, kura pamatā ir tikai viena tabula, atlasiet tabulu un pievienojumprogrammā Power Pivot noklikšķiniet uz Pievienot datu modelim. Tas var būt nepieciešams gadījumā, ja vēlaties izmantot Power Pivot līdzekļus, piemēram, filtrētas datu kopas, aprēķinātās kolonnas, aprēķinātos laukus, KPI un hierarhijas.

 • Tabulu relācijas var automātiski izveidot, ja importējat saistītas tabulas, kurām ir primāro un ārējo atslēgu relācijas. Programmā Excel parasti var izmantot importēto relāciju informāciju, un, pamatojoties uz to, izveidot datu modeļa tabulu relācijas.

 • Padomus par to, kā samazināt datu modeļa lielumu, skatiet rakstā izveidot datu modeli ar efektīvu atmiņas izmantošanu, izmantojot Excel un Power Pivot.

 • Papildinformāciju skatiet sadaļā apmācība: datu importēšana programmā Excel un datu modeļa izveide.

Padoms.: Kā noteikt, ja darbgrāmatai ir datu modelis? Dodieties uz Power Pivot > Pārvaldīt. Ja redzat patīk darblapas datus, pēc tam pastāv modeli. Skatiet rakstu: noskaidrojiet, kādi datu avoti tiek izmantoti darbgrāmatas datu modelī , lai uzzinātu vairāk.

Relāciju izveide starp tabulām

Nākamais solis ir izveidot relācijas starp tabulām, tāpēc varat importēt datus no jebkura no tiem. Katrai tabulai ir jābūt primāro atslēgu vai unikālu lauka identifikatoru, piemēram, studentu ID vai klases numurs. Vienkāršākais veids, kā ir vilkt un nomest šos laukus, lai savienotu tos Power Pivot Diagrammas skatā.

 1. Dodieties uz PowerPivot > Pārvaldīt.

 2. Cilnē Sākums atlasiet Diagrammas skats.

 3. Tiks parādīti visi importētām tabulām, un iespējams, vēlēsities veikt kādu laiku, lai mainītu tās izmērus atkarībā no tā, cik daudz laukus katrai no tām ir.

 4. Pēc tam velciet primārās atslēgas lauku no vienas tabulas uz nākamo. Tālāk sniegtajā piemērā ir mūsu skolēnu tabulas diagrammas skatā:

  Power Query datu modeļa relāciju diagrammas skats

  Mēs esam izveidojuši šīm saitēm:

  • tbl_Students | Studentu ID > tbl_Grades | Studentu ID

   Citiem vārdiem sakot, velciet lauku studentu ID no tabulas studentiem atzīmes tabulas studentu ID lauku.

  • tbl_Semesters | Semestris ID > tbl_Grades | Semestris

  • tbl_Classes | Klases numurs > tbl_Grades | Klases numurs

  Piezīmes.: 

  • Lauku nosaukumos nav jāveic ir tāda pati, lai izveidotu relāciju, bet tiem ir jābūt vienam datu tipam.

  • Vienā pusē savienotāji Diagrammas skats ir "1" un "*" no otras puses. Tas nozīmē, ka ir tabulu relāciju viens pret daudziem un kas nosaka, kā dati tiek izmantoti rakurstabulās. Skatiet rakstu: tabulu relācijas datu modelī , lai uzzinātu vairāk.

  • Savienotāji tikai norāda, ka ir relācijas starp tabulām. Tie faktiski netiek parādīts, kuri lauki ir saistītas ar otru. Lai skatītu saites, dodieties uz PowerPivot > Pārvaldīt > noformējums > relācijas > Relāciju pārvaldība. Programmā Excel, varat atvērt, dati > relācijas.

Datu modeļa lietošana, lai izveidotu PivotTable vai PivotChart

Excel darbgrāmatā var būt tikai viens datu modelis, bet šo modeli, kas satur vairākas tabulas, kuras var atkārtoti izmantot visā darbgrāmatā. Jebkurā brīdī varat pievienot vairākas tabulas ar esošu datu modeli.

 1. Power Pivot, dodieties uz Pārvaldīt.

 2. Cilnē Sākums atlasiet rakurstabulas.

 3. Izvēlieties, kur vēlaties novietot PivotTable: jaunā darblapā vai pašreizējā atrašanās vietā.

 4. Noklikšķiniet uz Labiun Excel pievienos tukšu rakurstabulas lauku saraksta rūts parādīta labajā pusē.

  Power Pivot PivotTable lauku saraksts

Tālāk, rakurstabulas izveidevai Pivot diagrammas izveide. Ja esat jau izveidojis relācijas starp tabulām, varat izmantot jebkuru no to rakurstabulas laukus. Mēs jau izveidojis relāciju skolēnu datu modeļa parauga darbgrāmatā.

Esošu nesaistītu datu pievienošana datu modelim

Pieņemsim, ka esat importēti vai kopēt daudzus datu vēlaties izmantot modelī, bet vēl nav pievienoti datu modelim. Spiežot jaunu datu modelī ir vienkāršāk, nekā domājat.

 1. Sāciet darbu, izvēloties jebkuru šūnu, kas atrodas dati, ko vēlaties pievienot modelim. Tas var būt jebkura datu diapazonu, bet dati, kas formatēti kā programmas Excel tabulā ir labākais.

 2. Pievienojiet datus, izmantojot kādu no tālāk norādītajām metodēm.

 3. Noklikšķiniet uz Power Pivot > Pievienot datu modelim.

 4. Noklikšķiniet uz Ievietot > Rakurstabula un pēc tam dialoglodziņā Rakurstabulas izveide atzīmējiet izvēles rūtiņu Pievienot šos datus datu modelim.

Tagad diapazons vai tabula ir pievienota modelim kā saistītā tabula. Papildinformāciju par saistīto tabulu lietošanu modelī skatiet sadaļā Datu pievienošana pievienojumprogrammā Power Pivot, izmantojot Excel saistītās tabulas.

Datu pievienošana tabulai Power Pivot

Programmā Power Pivot, nevar pievienot rindu tabulas, tieši ierakstot jaunu rindu, piemēram, jūs varat Excel darblapā. Bet jūs varat pievienot rindas , kopējot un ielīmējotvai atjauninot avota datus un Atsvaidzināt Power Pivot modelis.

Vai nepieciešama papildu palīdzība?

Vienmēr varat pajautāt speciālistiem Excel Tech kopienā, saņemt atbalstu Answers kopienā vai ieteikt jaunu līdzekli vai uzlabojumu vietnē Excel User Voice.

Skatiet arī

Iegūt un transformēt un Power Pivot mācību palīglīnijas

Ievads par vaicājumu redaktoru (Power Query)

Datu modeļa izveide ar efektīvu atmiņas izmantošanu, izmantojot Excel un Power Pivot

Apmācība: Datu importēšana programmā Excel un datu modeļa izveide

Informācija par to, kādi datu avoti tiek izmantoti darbgrāmatas datu modelī

Tabulu relācijas datu modelī

Paplašiniet savas Office prasmes
Iepazīties ar apmācību
Esiet pirmais, kas saņem jaunās iespējas
Pievienoties Office Insider programmai

Vai šī informācija bija noderīga?

Paldies par jūsu atsauksmēm!

Paldies par atsauksmēm! Šķiet, ka varētu būt noderīgi sazināties ar kādu no mūsu Office atbalsta aģentiem.

×