Nyttige links til OneNote

Bemærk!: Vi vil gerne give dig den mest opdaterede hjælp, så hurtigt vi kan, på dit eget sprog. Denne side er oversat ved hjælp af automatisering og kan indeholde grammatiske fejl og unøjagtigheder. Det er vores hensigt, at dette indhold skal være nyttigt for dig. Vil du fortælle os, om oplysningerne var nyttige for dig, nederst på denne side? Her er artiklen på engelsk så du kan sammenligne.

Denne side er et lager af værktøjer og ressourcer, der kan hjælpe dig med at få mest muligt ud af dine OneNote-oplevelsen.

Oprette et bogmærke webstederne

OneNote EDU Professionel udvikling

Virkelige eksempler

Sådan får du hjælp

Sjove musik videoer fra børn om OneNote

Klasse og Medarbejdernotesbøger – øverste anbefalinger

Blogge

Videoer

Lære Tools – øverste anbefalinger

Learning værktøjer websteder

Blogge

Videoer

Yderligere blogge og videoer

Tilføjet for nylig

VIDEO: Af Dell skole distrikt og OneNote-Klassenotesbøger

 • "OneNote er transformeret, læse og skrive".

 • "Mine studerende, med hensyn til hjemmearbejde er afsluttet, er gennem taget".

 • "Det er forbedret alle lektioner."

 • OneNote fjerner en masse "Jeg har mistet min regneark, jeg ved ikke, hvor er mine hjemmearbejde".

 • Papir er bane af min eksistensen og med OneNote-Klassenotesbøger få ting returneres til tiden og få ting ret til min lærere er meget nemmere."


VIDEO: Første klasse klasse er ved at bruge OneNote læ værktøjer

 • "Nederste linje - OneNote er transformeret Min undervisning og den måde, Mine studerende få mere at vide."

International skole (offentlige) i BSD - påvirke på selvstudium og undervisning

 • "Har du lektioner og -lokaler, der kan konsekvent påløber disse bedste fremgangsmåder betydeligt understøttes ved hjælp af OneNote-Klassenotesbøger."

 • Læreres mulighed for at skelne og scaffold learning til studerende forbedres tremendously, som er elevernes mulighed for at med ressourcer anderledes og på deres egne niveau."

 • "Studerende kan samarbejde mere dybt med hinanden, holde hinanden ansvarlige for engagerende i høj niveau arbejde og dele deres arbejde og undervisning, så de alle forstå hvilke"høj grad"ligner."

 • "En lærer kommenterede til mig sidste uge (hun er lære fra næsten 30 år), hun har lige realiseres, hun har bevaret en kunstig låget på studerende kan foretage, og som OneNote-Klassenotesbøger og 1:1 har taget, låget".

 • "Elever kan have fleksible grupperinger, dele arbejde, samarbejde og hjælp/udfordring hinanden og gå i et tempo og på en måde, som kan hjælper dem ejer deres learning gennem ressourcen af OneNote."

Søge efter OneNote-Klassenotesbøger

 • "I finder OneNote-Klassenotesbog, vi fandt en rombe! Til mig var den den løsning, kryds alle de felter, som det er nødvendigt tikkende. Men mere end det, OneNote påvirke undervise og lære som intet jeg havde kommer på tværs af før."

 • "Når personer siger, at OneNote er blevet ændret den måde, de arbejder, og de bruger word"revolutioneret", skal du opdager, at de får besked om sandheden og er ikke at overdrive."

Learning værktøjer og OneNote klasse notesbog tilføjelsesprogram har virkelig ændret mit liv

 • "Derefter tilføjelsesprogrammet Klassenotesbog blev udgivet. Dette ændres min verden begge i klasseværelset og hjemme ved at give mig tid tilbage i my day."

 • "Det er betydeligt påvirkes Min undervisning og har givet mig tilbage på én ting, som jeg aldrig har tilstrækkeligt mange af... TID!"

 • "De nyeste tilføjelse til OneNote, Learning værktøjerhar hjulpet nogle af mine laveste studerende øge deres anerkendelse af høj frekvens ord. Dette har hjulpet niveau feltet afspilning, hvis du vil læse oplysninger om sider og sætte i deres OneNote-notesbøger."

OneNote har revolutioneret den måde, vi arbejder på vores skole!

 • "Med Introduktion af OneNote til vores skoler mindre end et år, vi har transformeret vores pedagogy og som vi læse og få mere at vide."

OneNote - en platform kreativitet, samarbejde og kommunikation

 • Student: OneNote giver os mulighed for at oprette indhold i klassen på forskellige måder. Det giver os et sted til at kommunikere vores ideer med andre og til at fungere sammen med andre klassekammerater.

OneNote, ELLE og speciel uddannelse på Sammamish Gymnasieelever

 • "En af de mest værdifulde aspekter af OneNote til studerende med handicap er den øget øget, som lærere kan skelne i både generelle indstillinger og indstillinger for speciel uddannelse klasseværelse".

 • "OneNote også har mange forskellige værktøjer, der understøtter studerende med handicap. For eksempel tilbyder OneNote Learning værktøjer med fordybende læser og diktering stærkere adgang til generelle uddannelse curriculum disse kan give alternative metoder til at traditionelle informative opgaver som skrivning og læsning."

Learning redskaber er en game skifter til mine studerende speciel uddannelse

 • "OneNote til speciel uddannelse er en game skifter. Dette værktøj, der kan direkte transformere klassen, og jeg Lever bevis for,. "

 • "Se dem interagere med OneNote og se, hvordan de har transformeret har været en af mine liv største glæder"

Vores skole faldet forelsket med OneNote på første synlige

 • "Hvorfor vi falder forelsket med OneNote? Der nemt svar: hjælper vores børn. Det hjælper dem med at bevare overblikket. Det er ikke internet access-afhængige udjævning vilkår for alle vores elever."

 • "Vores historie er om en øjeblikkelig forbindelse med en digital værktøj, der hedder OneNote, som opfyldt behov og derefter fortsat kan vokse sammen med os så meget, at vi er blevet forbedringen".

OneNote-Klassenotesbøger har omdefineret instruktion på min skole

 • "OneNote-Klassenotesbøger har omdefineret instruktion på min skole websted og niveau. Organisatoriske fremgangsmåder er fuldstændig gennemgangen baseret via programmet. Forventninger og procedurer skifte mellem indholdsområder og tildelinger fordi OneNote er blevet metode til at formidle indhold og vise knowledge i hver ottende kvalitet klasseværelse."


Lynbrook offentlige skoler digitale rejse og uventede app, der ændres alt

 • "Hurtigt frem to år, karakterer, der er tre og 500 enheder senere – hver en af vores midten skole studerende bruger OneNote-Klassenotesbog for de fleste af deres skole dag (og de fleste bruger den hjemme samt). Hvad en muligvis finde mest spændende er hvordan brugen af dette værktøj har udviklet i tid lærere og studerende har brugt det."

Lade dem kan du bruge OneNote - den kan ændre deres liv

 • "Jeg bruges til at være en studerende ikke så godt. Men derefter jeg fulgte her, og jeg i gang med at bruge OneNote."

Flere videoer og blogge

Udvid dine Office-færdigheder
Gå på opdagelse i kurser
Få nye funktioner først
Bliv Office Insider

Var disse oplysninger nyttige?

Tak for din feedback!

Tak for din feedback! Det lyder, som om det vil kunne hjælpe, hvis du bliver sat i forbindelse med en af vores Office-supportteknikere.

×